Ot Festivali, Renkli Görüntülerle Başladı

Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Ortakent-Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) iş birliğiyle düzenlenen 5’inci Acı Ot Festivali’nde Cumhuriyet Caddesi boyunca yöresel lezzetler ve el emeği ürünlerinin sergilendiği stantlar açıldı.

Türkiye’deki ünlü şeflerin ot yemekleri yaptığı festivalde yöresel halk oyunları oynandı. Gün boyu yoğun kalabalığın oluştuğu festivalde yörede yetişen acı ot, tilkişen, ebegümeci, turp otu, kenger gibi otlar; yöresel yemekler ve tatlılar sergilendi. Yiyeceklerin dışında el emeği ürünlerin de yer aldığı festivale, çok sayıda kişi katıldı. Vatandaşlar açılan stantlardan alışveriş yaparak yöresel ürünler satın aldı. Festival kapsamında ayrıca çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerde düzenlendi. Fesrivalde yerel sanatçılar sahne aldı.

‘BU YIL İLGİ ÇOK BÜYÜK’

Festivalin yoğun katılımla gerçekleştiğini söyleyen OYDER Başkanı Öncel Erkal, “Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha fazla ilgi var. Havalar çok güzel, yakın bölgeler birçok seyahat acentesi tur getirdi. İlgi arttıkça biz bu festivali daha ileriye taşıyacağız. Alanda yaklaşık 270 standımız var ve buradaki esnaflarımıza katkı sağlıyoruz. Yöresel sanatçılarımız, tadım etkinlerimiz, workshoplarımız aralıksız olarak devam ediyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx