Lokman Hekim Hastalara Balı Böyle Yedirirmiş!

Bal ve tere tohumu, her ikisi de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan besinlerdir. Bal, doğal bir antiseptik olarak bakteri ve virüslere karşı savaşır. Tere tohumu ise A ve C vitaminleri bakımından zengindir. Bu vitaminler, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Vücuttan toksinleri atar

Tere tohumu, doğal bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bal ise, tere tohumunun antioksidan etkisini artırır.

Grip ve nezleyi önler

Bal ve tere tohumu karışımı, grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riskini azaltır. Bu karışım, balgam, öksürük ve boğaz ağrısı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerini de hafifletmeye yardımcı olur.

Sindirimi düzenler

Bal ve tere tohumu, yüksek lif içeriği sayesinde sindirimi düzenler. Bu karışım, bağırsaklarda aktif çalışma hızını destekler ve kabızlığı önler.

Kansızlığı giderir

Tere tohumu, demir bakımından zengindir. Demir, kan hücrelerinin üretimi için gerekli bir mineraldir. Bal ve tere tohumu karışımı, kansızlığı gidermeye yardımcı olur.

Saç ve cilt sağlığını destekler

Tere tohumu, C vitamini bakımından zengindir. C vitamini, saç ve cilt sağlığı için gerekli bir vitamindir. Bal ve tere tohumu karışımı, saç ve cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur.

Bal ve tere tohumu karışımının hazırlanışı

Bal ve tere tohumu karışımını hazırlamak için 1 yemek kaşığı tere tohumunu 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı günde 1-2 kez tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx