Google Mesajlar artık çift SIM RCS mesajlaşmasını destekliyor

Google Messages, çok SIM kart kullanıcıları için büyük bir yenilik getirerek, çift SIM kart desteğine sahip RCS mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi. Bu yenilik, bir Telegram kullanıcısı tarafından etkinleştirildi ve kullanıcıların iki farklı SIM kart arasında geçiş yaparak RCS mesajları göndermelerine olanak tanıyor. Özellikle birden fazla SIM kartı olan kullanıcılar için bu durum büyük bir kolaylık sağlıyor.

Google Messages’da çift SIM kartlı RCS mesajlaşmayı etkinleştirmek zor bir işlem değil. Ancak, bu özellik henüz stabil sürümde yer almadığı için, bazı kullanıcılar stabil sürümün yayınlanmasını beklemeyi tercih edebilir. Bu özellik önemli çünkü Google Messages daha önce sadece tek bir numara üzerinden RCS sohbetlerine izin veriyordu. Ancak son güncelleme ile uygulamada çift SIM kartlı RCS desteği sunulmaya başlandı. Şu anda bu özellik yalnızca Samsung’a özel uygulama sürümlerinde çalışıyor ve bazı ayarlar etkinleştirildikten sonra kullanılabiliyor.

Google Mesajlar artık çift SIM RCS mesajlaşmasını destekliyor

Eğer Google Messages uygulamanızda bu özelliği etkinleştirmek istiyorsanız, işlem oldukça basit. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair rehberi takip edebilirsiniz. Ancak, bu özellik henüz stabil kanalda bulunmadığı için bazı sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bunun dışında, özelliğin herkes için kullanılabilir hale gelmesi için uzun süre beklemeniz gerekmeyecek gibi görünüyor.

Ayrıca, Samsung dışındaki cihazlarda Google Messages uygulamasını kullanıyor olsanız bile, bu özelliği etkinleştirebilirsiniz. Yine yukarıda bağlantısını verdiğim rehberi takip ederek bu özelliği etkinleştirebilirsiniz. Burada özel bir bilgiye veya karmaşık bir işleme gerek yok. Yeter ki rehberi doğru takip edin ve gerekli dosyalara sahip olun. Umarız Google, bu özelliği yakın zamanda stabil kanala getirir ve kullanıcılar bu yenilikten daha geniş bir şekilde faydalanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx