Gaziosmanpaşa’da 16 yıllık kiracısını katletmişti… Ev sahibine müebbet hapis istemi!

Gaziosmanpaşa’da 16 yıllık kiracısını çocuğunun gözünün önünde silahla vurarak öldüren Ertuğrul Öztunç hakkında müebbet ve 3 yıla kadar hapsi istendi.

Cinayetle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, öldürülen Hüseyin Asar‘ın şüpheli Ertuğrul Öztunç’a ait dairede 16 yıldır kiracı olarak kaldığı belirtildi.

Hüseyin Asar’ın yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğinin anlatıldığı iddianamede, şüpheli Öztunç’un olaydan 3 gün sonra silahıyla birlikte polis merkezine giderek teslim olduğu anlatıldı.

RAPORDA MERMİLERDEN BİRİNİN ÖLÜMCÜL NİTELİKTE OLDUĞU BELİRTİLDİ

İddianamede, Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nin hazırladığı rapora da yer verildi. Raporda, Hüseyin Asar’ın vücudunda 3 adet ateşli silah yarasının tespit edildiği, bunlardan birinin öldürücü nitelikte olduğu, diğer kurşunların ise öldürücü nitelikte olmadığı belirtildi.

Otopsi raporunda Asar’ın ölüm nedeninin silahla yaralanmaya bağlı iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama olduğu bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda olay yerinde bulunan mermi kovanlarının, Öztunç’un teslim olduğunda yanında bulunan silahtan çıktığı aktarıldı.

EV SAHİBİNE 2 SUÇTAN MÜEBBET VE 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Ertuğrul Öztunç’un maktul Hüseyin Asar’ı silahla öldürücü mesafeden ölümcül bölgelerine ateş ederek öldürdüğü gerekçesiyle ‘Kasten öldürme‘ suçundan müebbet hapis, ‘ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak‘ suçundan ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamede Öztunç için 2 suçtan toplamda müebbet ve 3 yıla kadar hapis cezası istendi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede mahkemece kabul edildi. İlerleyen günlerde şüpheli Ertuğrul Öztunç’un yargılanmasına başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx