Bu Altcoin Yükseliyor: Balinaları Bir Türlü Doymak Bilmiyor!

Kripto para suları ısınmaya başlayınca balinalar da geri döndü ve toplamaya başladı. On-chain analitik platformu Santiment, Chainlink balinalarının birikim çılgınlığına dikkat çekiyor. Bu doğrultuda, balinaların sadece 5 hafta içinde 50 milyon dolardan fazla LINK eklediğini belirtiyor. Ayrıca balinaların, bu süreçte altcoin fiyatındaki büyük artışa neden olduğunu kaydediyor.

Balinaların doymak bilmez iştahı, altcoin fiyatını yukarı itti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Chainlink, Staking v0.2 yükseltmesinin ardından büyük bir yükseliş eğilimi gösterdi. Son gelişmelere ışık tutan Swell Network, daha hızlı işlemler için Chainlink CCIP’yi entegre etti. Duyuru paylaşılır paylaşılmaz balinalar LINK biriktirmeye başladı. Buna yanıt olarak Chainlink (LINK) fiyatı sadece iki günde %8 değer kazandı.

LINK balinaları 50 milyon dolar topladı. Kaynak: Santiment

Onchain veri analiz platformu Santiment, son beş hafta içinde en büyük 200 cüzdanın stratejik olarak varlıklarına 50 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir LINK eklediğini gösteriyor. Bu arada, altcoin piyasa değeri sadece beş ay içinde %143’lük etkileyici bir genel büyüme yaşadı. Daha da dikkat çekici olan, %93’lük kayda değer bir artışla Bitcoin’e kıyasla gösterdiği olağanüstü performans. Bu sayede Chainlink, balina birikimi yaşayan diğer tüm altcoin’lerin önüne geçmiş durumda.

Derinlemesine bakacak olursak, bu büyük piyasa hareketini Staking v0.1’den v0.2’ye geçişle ilişkilendirmek mümkün. Duyuruya göre, Staking v0.1 havuzu 28 Kasım’da pasif hale geldi ve artık ödül dağıtmıyor. Diğer bir ifadeyle, artık Chainlink hizmetlerini güvence altına almıyor. V0.1’e katılan LINK sahiplerinin, stake programına göre tokenlerini staking v0.2’ye geçirmeleri gerekiyor. V0.2 topluluk havuzu, 40.875.000 LINK limiti ile 19.041.871 LINK token ile doldurulmuş durumda.

LINK 20 dolar yolcusu mu?

Yazı sırasında altcoin fiyatı, önceki 24 saatte %6,85 artış kaydetti. Ayrıca LINK, son 7 günde %6,88 artışla 15,75 dolardan işlem görüyordu. Chainlink’in 24 saatlik işlem hacmi 613 milyon dolar seviyesine. Piyasa değeri 8,7 milyar dolar olan LINK, son zamanlarda yükselişe geçti. Son artış Chainlink’in Toplam Teminat Değerinde (TVS) de önemli bir yükselişe neden oldu. TVS geçen ay 13 milyar dolar gibi düşük bir seviyede gerçekleşti. Ancak, Aralık ayı başında TVS 16 doları aştı. Bu da sadece Staking’de gerçekleşti ve birçok Defi protokolünü geride bıraktı.

Ayın başından bu yana, altcoin fiyatı %8’den fazla artarak yükseliş eğiliminde. Bu arada, Kasım ayındaki konsolide kapanış endişelere yol açmıştı. Ancak daha sonraki balina faaliyeti LINK fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde net bir rotaya sahip olduğunu gösterdi. Analistlere göre, balina aktivitesi devam eder ve yatırımcılar piyasaya girerse, LINK’in bu yıl içinde 20 dolar direncini kırması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx