Aylin Kotil’den Fatih Altaylı’ya ‘Sarıgül’ tepkisi: Hep aynı kadın düşmanlığı

CHP’den Şişli Belediye Başkan aday adayı olan Aylin Kotil, soyadını 6 kez üst üste yanlış kullanarak “Sarıgül” diyen gazeteci Fatih Altaylı’ya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

‘BENİM ADIM AYLİN KOTİL’

“Hep aynı kadın düşmanlığı” sözlerini kullanan Kotil’in paylaşımında şunları söyledi:

“Fatih Altaylı ilginç bir insan. Benim adım Aylin Kotil… 12 Eylül cuntasının makamından aldığı İstanbul Belediye Başkanı Aytekin Kotil’in soyadını gururla taşıyorum.

Programında 6 kez Aylin Sarıgül diyor. 20 yıl evvel boşandığım bir insanın soyadını 6 kez üst üste söylemesi onun ilginçliğini bir kez daha anımsattı. Hep aynı kadın düşmanlığı, hep aynı stratejik yönlendirmeler. Doksanlı yıllarda geçen bir dönem dizisini izler gibi izledim.”

RAHMİ KOÇ’TAN MEKTUP İDDİASI

İş insanı Rahmi Koç’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Aylin Kotil’in Şişli Belediye başkanlığı için mektup yazdığı iddia edilmiş ve Altaylı, konuyu gündeme getiren bir yazı yazmıştı.

Altaylı’nın yazısında “Böyle bir mektubun yazıldığının sızdırılması ise çok açık biçimde hem Rahmi Koç’a ama asıl olarak Aylin Kotil’e karşı yapılmış bir komplodur” ifadeleri yer alıyordu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx