1 Bulgar Levası Kaç Lira oldu? Bulgar Levası güncel değeri

Dolardaki sert yukarı yönlü hareketler sonrasında Türk Lirası son 10 günde dolar karşısında yüzde 12’den fazla değer kaybetti. Türk lirası aynı zamanda diğer para birimleri karşısında da değer kaybı yaşadı. 1 Bulgar Levası Kaç lira oldu sorusu günün en çok araştırılan konulardan biri oldu.

Türk lirası son günlerde dolar karşısında değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Son 10 günde dolar karşısında yüzde 12’den fazla değer kaybeden lira, diğer yabancı para birimleri karşısında da değer kaybetmeye devam ediyor.

1 BULGAR LEVASI KAÇ LİRA OLDU?

Türk lirasında yaşanan değer kaybının ardından Bulgaristan vatandaşları alışveriş için Edirne’ye akın etmiş ve bu konu sosyal medyada gündem olmuştu. Türk lirasının son değer kaybının ardından 1 Bulgar Levası 8 Haziran’daki kur fiyatlarında 12,79 lira oldu.

BULGAR LEVASI SON 5 GÜNLÜK GRAFİĞİ

3 Haziran: 11,48
4 Haziran: 11,56
5 Haziran: 11,65
6 Haziran: 12,00
7 Haziran: 12,76
8 Haziran: 12,79

BULGAR LEVASI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

1 Bulgar Levası 12,79 kuruş oldu. Bulgar Levası yükselmeye devam edecek mi sorusu da bu konu bağlamında araştırılmaya devam ediyor. Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmeyi sürdürmesi halinde leva para birimindeki yükseliş eğrisinin devam etmesi bekleniyor. Türkiye’nin ekonomideki yapısal reformlar ve liranın değer kazanması için uygulayacağı sert önlemler önümüzdeki günlerde yabancı para birimlerinin gidişatını da ciddi olarak etkileyecek.

BULGARLAR EDİRNE’YE GELDİ

Türk lirasının, leva karşısındaki değer kaybının ardından Bulgaristan vatandaşları Türkiye’ye gelmeye devam ediyor. Bulgaristan’ın yoğun nüfuslu bölgeleri ile Edirne arasında yaklaşık 180 kilometre mesafe bulunuyor. Bulgarlar yaklaşık 3 saat bir yolculuk ardından Edirne’ye gelerek alışverişlerini yapabiliyorlar. Haftalık market ihtiyaçlarından, yazlık-kışlık kıyafetlere kadar Bulgarların alışveriş tercihi kur farkından dolayı Türkiye oluyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir