Vodafone’dan iktisada 528 milyon TL katkı

ALİ YILDIRIM | İZMİR

Mobil internet kullanımı 2 yıl öncesine göre 2.5 kat artan Red’liler, olağan bir faturalı tarife kullanıcısına göre 3.2 kat daha fazla internet kullandı. Red’lilerin aylık ortalama veri kullanımı 20 GB’ı aştı. Konuşma süresi, 51.4 milyar dakikaya, SMS sayısı ise 2.7 milyara ulaştı.

Red’in İzmir’de düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Heyeti Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Red, yalnızca tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca iletişim ihtiyaçlarını karşılar- ken, onlara seyahatten ulaşıma, eğlenceden yeme içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz. Bu ayrıcalıklarla ülke iktisadına de önemli katkı sağlıyoruz. Red dünyamızı baştan aşağı yeniledik ve yeni marka söylemimizi ‘Vodafone Red Ayrıcalıklarla Dolu’ olarak belirledik” diye konuştu.

Red’liler bir yılda internetinden yemeden toplumsal medyada 3.5 milyon gün vakit geçirdi, iletileşme uygulamalarında yaklaşık 40 milyar ileti attı, müzik uygulamalarında 138 milyon müzik dinledi, YouTube’da 3 milyon görüntü izledi, cümbüş uygulamalarında 110 bin kısım dizi izledi.

Bununla birlikte, 2021 sonundan beri yeni gelen Red’lilere sunulan 3 ve 6 aylık armağan Netflix ve Amazon Prime Görüntü üyeliğinden yaklaşık 25 bin abone yararlanarak toplam 2.4 milyon TL yarar elde etti. Seçili tarifelerde olan Red’liler, 40’tan fazla ülkede 4 gün boyunca ek fiyat ödemiyor ve yurtiçi tarifelerini kullanır üzere seyahat edebiliyor. Bu kullanıcılar ayrıyeten 23 Vodafone ülkesini ayda 120 dakika fiyatsız arayabiliyor.

‘FİYATLARIMIZ ENFLASYONUN ALTINDA KALIYOR’

Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şu an toplam faturalı müşterilerin yaklaşık yüzde 50’sinin Red’li olduğunu, yeni gelen müşterilerin yaklaşık yarısının Red’i seçtiğini bildirdi. Fiyat tarifelerinde rastgele bir değişiklik yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Şahin, 12 ay ya da 24 ay kontratlı olduğu için fiyat ayarlaması yapılan müşterilerin yeni müşteriler ya da kontratı biten müşteriler olduğunu, bu durum- larda da yapılan fiyat ayarlamasının enflasyonun altında bulunduğunu kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.