Uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan Akat’ın dezenfektanlarının ambalajını söktüler

Kolombiya’dan Türkiye’ye “kozmetik ürün” adı altında gönderilen 111 kilogram kokainin alıcısı olarak görüldüğü iddiasıyla tutuklanan L’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın şirketinin ürünlerinin Meclis’te kullanılması tartışmaları sürerken, bugün TBMM’deki dezenfektanlarının üzerindeki ambalajın söküldüğü ortaya çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’i etiketleyerek dezenfektan ürününün üzerindeki ambalajın söküldüğü görüntüyü paylaştı. Hakverdi paylaşımına, “Soymuşlar!” notunu düştü.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, L’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın uyuşturucu kaçakçılığı suçundan tutuklanmasının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, pandemi sürecinde TBMM’de L’actone ürünlerinin kullanıldığını belirtmişti. Özel’in paylaşımında şunları kaydetmişti: “L’ACTONE Yönetim Kurulu Başkanı’nın tutuklandığı ve uyuşturucu baronu olduğu haberlerini okuduk. Genel Kurul dahil TBMM’de tüm yerleşkede pandemi başından beri yoğun olarak L’ACTONE ürünleri kullanılıyor. TBMM Başkanlığı, Tekirdağ menşeli bu şirket ile ilişkisini açıklamalıdır.”

TBMM Başkanlığı Genel Sekreterliği, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Alım tarihinde bilinmeyen ve bilinmesi de mümkün olmayan, sonradan açığa çıkan adli gelişmelerden hareketle İdari Teşkilatımıza, mevzuat hükümlerine uygun şekilde gerçekleştirilen alımlar sebebiyle kusur izafe edilemeyeceği açıktır” ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Kolombiya’dan “kozmetik ürün” adı altında Türkiye’ye gönderilen iki ayrı kargo paketinde 111 kilogram kokain tespit edilmiş ve kargonun alıcısının Eski Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA) Genel Başkanı ve kozmetik markası L’actone’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat olduğu ortaya çıkmıştı. Akat uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmıştı. Akat’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakan AK Partili Binali Yıldırım ile fotoğrafları olduğu da medyaya yansımıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.