Teksas Valisi, göçmenleri ABD Lider Yardımcısı Harris’in meskenine gönderdi

Teksas’ın Cumhuriyetçi Valisi Greg Abbott, ABD idaresine reaksiyon olarak iki otobüs dolusu göçmeni Lider Kamala Harris’in meskenine gönderdi.

ABD’de Meksika sonundaki göçmen krizinden en fazla etkilenen Teksas eyaleti idaresi, iki otobüs dolusu kaçak göçmeni Lider Kamala Harris’in başşehir Washington’daki meskenine gönderdi.

Teksas’ın Cumhuriyetçi Valisi Greg Abbott, göçmenleri ABD idaresine ileti vermek için bilhassa gönderdiklerini söyledi. Abbott, Twitter iletisinde “Harris ve idare sonun inançlı olduğunu argüman ediyor ve göçmen krizini reddediyor. İşlerini yapmaları için göçmenleri oraya yolluyoruz” tabirlerini kullandı.

Onlarca göçmen dün ellerinde bavullarla Harris’in konutunun önünde bir müddet kaldırımlarda bekledi. Bir müddet sonra gönüllüler, göçmenlere yardım ederek onları inançlı bir yere taşıdı.

ACİL DURUM İLAN EDİLMİŞTİ

Teksas idaresi, bu yılın başından bu yana Joe Biden idaresinin “göçmenlere kucak açma” siyasetini protesto etmek emeliyle Washington’a ve başka kentlere otobüs ve uçaklarla çok sayıda göçmen göndermişti.

Washington’ın Belediye Lideri Muriel Bowser, Teksas ve Arizona’dan gelen göçmen otobüsleri nedeniyle geçen hafta “acil durum” ilan etmişti. Bowser, nisan ayından bu yana kente Arizona ve Teksas’tan 9.400 göçmen taşındığını söylemişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.