TCDD, saklı gizli ihalede ‘Nas’ dedi

AKP iktidarı 539.1 milyon liralık bir işi daha kimselere duyurmadan, kapalı kapılar gerisinde özel olarak davet ettiği müteahhitlere verdi.

TCDD, Kayseri Boğazköprü Lojistik Merkezi’nin 1. Etap işini bâtın kapaklı ihale ettiği ortaya çıktı. 20 Haziran’da yapıldığı ortaya çıkan ihale Kamu İhale Kanunu’nun temel yöntem olarak belirlediği rekabete imkan sağlayan açık yol yerine, 21b-Pazarlık yoluyla gerçekleştirildi. 

Deprem üzere harikulâde durumlar için öngörülen Pazarlık yordamının istisnalarından yararlanan TCDD, işi, ilana çıkmadan, kimselere duyurmadan özel olarak davet ettiği Nas İnşaat ve Kibritçi İnşaat iştirakine verdi. 

Yaklaşık maliyeti 580 milyon 515 bin TL olarak belirlenen “Kayseri Boğazköprü Lojistik Merkezi Üretim İşi (1. Etap), 539.1 milyon liraya ihale edildi. 19 Temmuz’da imzalanan mukaveleye nazaran 1. etap 25 Mart 2024’te tamamlanacak. 

“620 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YAPILACAK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz yıl Aralık ayında, Kayseri’deki Boğazköprü mevkiinde 620 bin metrekare alan üzerine 1.8 milyon ton taşıma kapasiteli Lojistik Merkezi kuracaklarını açıklamıştı.

Nas İnşaat’ın internet sayfasında firmanın sahibi Esat Ulu ve Erdoğan’ın bu fotoğrafı dikkat çekiyor.

ÇOK SAYIDA KAMU İHALESİ

Nas İnşaat’ın daha evvel aldığı projeler ortasında Avcılar-Beylikdüzü metrobüs yolu, İstanbul Gürpınar Su Eserleri Hal Binası, Başakşehir Sular Vadisi, Yenikapı Meydan Düzenlemesi 1. Etap Anroşman İnşaatı,Sabiha Gökçen Havalimanı Bakın Tamirat Hangarları ve Mütemimleri İmali, Akdeniz Oyunları Stadyum Otoyol Kontağı, Kavşak, Üstgeçit ve Temasları, Bursa İnegöl Halk Ekmek Fabrikası Kiptaş Çatalca Toplumsal Konutları ve Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı da yer alıyor.

Kibritçi İnşaat’ın aldığı kamu ihalelerinden kimileri şöyle: Çatalca Toplumsal Konutları, KİPTAŞ Arnavutköy İlköğretim Okulu, Başakşehir Güvercintepe İlköğretim Okulu, Ümraniye Geneli Yarı Olimpik Yüzme Havuzları ve Çok Hedefli Basketbol Alanları, Fikirtepe Anka Etabı Yarım Kalan İnşaat İşleri…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.