Sezon sonu yüzme müsabakasında tüm sporcular yarıştı

Ege Üniversitesi (EÜ) Spor Kulübü tarafından yüzme sporunu teşvik etmek amacıyla sezon sonu yüzme yarışması düzenlendi. EÜ Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen yarışmaya 7’den 70’e tüm spor kulübü yüzme branşı yüzücüleri katıldı. Yüzmeye yeni başlayan sporcuları teşvik etme amaçlı yapılan müsabakada tüm katılımcı sporculara madalya verildi. Yaklaşık 150 sporcunun yarıştığı müsabakayı sporcuların velileri de tribünden izleme şansı buldu. Yarışmanın ardından Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, düzenlenen törene katılarak, yarışmaya katılan tüm sporculara madalyalarını takdim etti.

Ege Üniversitesinde, sporun bir kültüre dönüştüğünü söyleyen Prof. Dr. Mehmet Ersan, “1957 yılında kurulan ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleriyle yeniden yapılandırılan, futbol, rugby, tenis, basketbol, voleybol, yüzme gibi birçok alanda faaliyet gösteren Ege Üniversitesi Spor Kulübü’nde bugüne kadar birçok alanda faaliyette bulunduk ancak yüzme branşı en çok ilgi gören spor dalı oldu. Havuzumuzun açılmasından sonra pek çok sporcumuzun yetişmesine de vesile olduk. Bugün başlayan sporcular ile Türkiye müsabakalarında derece yapmış sporcularımızı da bir araya getirdik. Hepsini yarışma atmosferinde bir arada görmek ve bu heyecanı onlara yaşatmak istedik. Müsabakaya katılan tüm yüzücülerimiz madalyayı hak ediyor. Sporcularımızı ve destekleri için ailelerini kutluyor, katılımınız için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Yüzme sporunu teşvik ediyoruz”

Yarışmayı, yüzme sporuna yeni başlayanları teşvik etme amacıyla düzenlediklerini vurgulayan Ege Üniversitesi Spor Kulübü Yöneticisi Araştırma Görevlisi Meral Sevinç Tırpan, “Yüzme branşı, EÜ Spor kulübü için olmazsa olmaz niteliğinde bir spor dalı. Bugün düzenlemiş olduğumuz yüzme sporu sezon finali müsabakalarında, tüm EÜ Spor Kulübü üyesi sporcu yetişkin ve çocuklarımız yüzdü. Yüzme sporunu teşvik etmek adına böyle müsabakalar düzenlemeyi son derece kıymetli buluyoruz. EÜ Spor Kulübü olarak, sürdürülebilir şekilde sezon sonunda bu tarz müsabakalar düzenleyip, hem velilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte güzel anılar yaşıyoruz hem de yüzme sporuna yeni başlayanları teşvik ediyoruz. Çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize devam derken desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Ersan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx