Selde vefat eden Busenur Doğanay meskeni su basarken annesini aramış

Ankara’da yaşanan sağanak sonrası konutunu su basan 20 yaşındaki Busenur Doğanay hayatını kaybetti. Keçiören’de gerçekleşen olayda konuşan Belediye Lideri Turgut Altınok, “Sel suları, arazinin coğrafik yapısı münasebetiyle caddeyi aşıyor buradaki taban kata ulaşıyor. Kızımız annesini arıyor ‘Anne meskene su basıyor’ diyor. Çıkamıyor 20 yaşında kızımız” sözlerini kullandı.

Doğanay’ın geçtiğimiz haftalarda yeniden Ankara’da gerçekleşen selde vefat eden bir kişinin akrabası olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Lideri, “Altyapının süratle yapılması lazım, yağmur kanalların süratle yapılması lazım. Bir de mazgalların temizlenmesi lazım. Yağmur kanalarının temizlenmesi, olmayanların da hemen yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

‘KOVALARLA SUYU TAHLİYE ETMEYE ÇALIŞTIK’

DHA’nın haberine nazaran, İncirli Mahalle Muhtarı Bektaş Yener Çelik, olayın çok süratli biçimde gerçekleştiğini belirterek, “Komşuları açmaya çalışmış kapıyı fakat açamamışlar. Tabi bizler de geldik lakin olay çok evvelce olmuştu. İtfaiye ve belediye grupları çabucak geldi fakat Allah rahmet eylesin, kızımızı kurtaramadık. Annesiyle görüşmüş, ‘Kapıyı açamıyorum boğazıma kadar su geldi’ demiş. Komşular da inmiş lakin onlarda boğulma tehlikesi geçirince geri çekilmişler” tabirlerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden Fatma Ceylan da olaya birinci müdahale edenlerden olduklarını, suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştıklarını belirterek, “Su baskını olduğunu duyunca koşarak buraya geldim. Geldiğimde yaşayan genç kız yardım istemiş ‘Boğuluyorum’ demiş. Benim gelinim beline ip bağlamış yardım etmeye çalışmış lakin su basıncı o kadar yüksekti ki, olmadı. Biz evvel kendi imkanlarımızla suyu tahliye etmeye çalıştık. Kendimiz kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştık” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.