Sarıgül: CHPyi kimse geri alamaz

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesindeki Yüksek Güvenlikli Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü önünde cezaevindeki hükümlüler için genel af çağrısında bulundu.

9 Nisan’da parti olarak af çağrısında bulunduklarını belirten Sarıgül, “Kader mahkumlarına biz sessiz kalamazdık” dedi.

Sarıgül şöyle devam etti:

“Affın gerekçesi şu, toplum son derece gergin, toplum son derece huzursuz cezaevlerinde de alabildiğine bir yoğunluk var. Yargılamalar hızlı ve pandemi koşullarında yapıldığı için ufak tefek sıkıntılar olduğu da bizlere iletiliyor.

O nedenle toplumsal barış için af istiyoruz, annelerin yüzünün gülmesi için af istiyoruz. Türkiye Cumhuriyet Devleti vicdanlıdır, Türkiye Cumhuriyet Devleti merhametlidir. İnanıyorum ki bu çağrımıza toplumun her kesiminden saygı ile sevgi ile cevaplar gelecektir.

Türkiye’m kadir şinaslığını, Türkiyem büyüklüğünü bir kez daha göstermeli ve affetmelidir. Affet Türkiyem. Bizim inançlarımız kutsal inançlardır, bizim inançlarımız gerçekten barışa, insan sevgisine dayanır. Bizim inançlarımızda komşun açken tok yatma, denir.

Bizim inançlarımızda incinsen de incitme, denir. O nedenle bizim öğretilerimizde düşmanınızın bile insan olduğunu unutmayın, denir. O nedenle affet Türkiyem diyorum.”

İNCE’YE CEVAP 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İncenin söylediği iddia edilen “CHP’yi geri alacağım” sözlerine değinen Sarıgül, “Cumhuriyet Halk Partisi bizim için son derece kıymetlidir, CHPyi kimse geri alamaz. TDP olarak bizim CHPye, Cumhuriyet Halk Partililere saygımız ve sevgimiz sonsuzdur. Biz CHPye hürmetimiz sonsuzdur. Biz Ankaraya hiçbir siyasi partiyi teslim almaya gitmiyoruz. Biz Ankaraya 20 yıldan beri ülkemizi sevabıyla günahıyla iyisiyle eksiği ile yöneten AK Parti iktidarının yorulduğunu, AK Parti iktidarının heyecanının bittiğini biz Ankaraya AK Partiden inşallah yurttaşlarımız taktir ederse iktidarın mührünü teslim almaya gidiyoruz” diye konuştu. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.