Miçotakis’in şakşakçıları: ABD Kongre üyeleri skandal ‘Kıbrıs’ kelamlarını ayakta alkışladı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gitti. Burada, ABD Lideri Joe Biden tarafından Beyaz Saray’da ağırlanan Miçotakis, daha sonra ABD Kongre üyelerine hitap etti.

Miçotakis, provokasyon dolu konuşmasında, ABD’den Kıbrıs konusundaki müzakere sürecinde tüm nüfuzunu kullanmasını istedi.

SKANDAL KELAMLARI AYAKTA ALKIŞLADILAR

“Hiç kimse Kıbrıs’ta iki devletli bir tahlili kabul edemez ve etmeyecek” tabirlerini kullanan Yunan Başbakan, Türk varlığını hiçe sayan kelamları sonrası Kongre üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

YUNANİSTAN ABD’NİN ÜSSÜ HALİNE GELDİ

ABD, Doğu Akdeniz ve Girit başta olmak üzere Yunanistan’ın hukuksuz kararlarının yanında yer alıyor.

Washington idaresi, uzun vakittir Yunanistan’ın çeşitli stratejik bölgelerine askeri mühimmatlar yığıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, skandal gelişmelere ait yaptığı açıklamada, “Aslında yalnızca Dedeağaç bir üs değil, Yunanistan’ın kendisi şu anda Amerika’nın bir üssü durumuna gelmiştir. Şu anda Yunanistan’ın içerisindeki Amerikan üslerinin sayısını ben saya saya bitiremedim. O derece Yunanistan’ın içinde Amerika’nın üsleri var. Şöyle hepsini bir ortaya toparladığımız vakit ortaya o denli bir tablo çıkıyor ki Yunanistan’ın kendisi adeta Amerika’nın bir üssü üzere.” diyerek ABD’ye yansısını göstermişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.