MERSİN’DE DEPREMZEDELER İÇİN DAYANIŞMA KONSERİ

MERSİN’de, Kahramanmaraş depremleri sonrasında depremzelerin sarılmasına destek için düzenlenen dayanışma konseri büyük ilgi gördü.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali ve Mersin Liman İşletmesi A.Ş’nin işbirliğiyle Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde depremzedeler yararına gerçekleştirilen Dayanışma Konseri’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Konsere, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Sabahattin Yeşiloğlu, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de katıldı.

Ünlü Balet Tan Sağtürk, Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Yiğit Yapıcı ve Alara Turan’ın sunumunu yaptığı konserde; Şef Rustam Rahmedov yönetiminde, Gülsin Onay, Bengi İspir Özdülger, Bülent Bezdüz, Dilek Türkan, Asude Karayavuz, Caner Akgün, Gökhan Aybulus, Bilgin Canaz, Elvin Hoxha Ganiyev, Şef Reyhan Bezdüz yönetiminde, MDOB Çocuk Korosu, Tarsus Belediyesi Çocuk Korosu ve Deprem Bölgesi Çocuk Korosu yer alarak performanslarıyla sanatseverlerin gönlünü fethetti. Konser bitimi dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar, ‘Memleketim’ şarkısını seyirciyle birlikte seslendirdi.

Sanat Etkinlikleri Derneği çatısı altında, Mersin Uluslararası Müzik Festivali ve Mersin Liman İşletmeciliği A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte elde edilen gelir ise deprem bölgesinden gelen sanatla ilgili öğrenciler ve aileleri için kullanılacak. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir