İnstagram önerilen gönderiler nedir, kapatılır mı? İnstagram’da önerilen gönderileri kapatma süreçleri

Dünya genelinde 2 milyar kişi tarafından kullanılan toplumsal paylaşım uygulaması Instagram, son yıllarda yayınladığı bir özellik sayesinde kullanıcı ana sayfada gezinirken gönderi sağlıyor. Bazen bu tekliflerden o kadar çok oluyor ki ana sayfa yalnızca takip edilmeyen sayfalarla dolu. Birçok kullanıcı bu özelliği severken, birçok kullanıcı Instagram’da önerilen gönderileri kapatmanın bir yolunu arıyor.

Instagram, platformun kullanıcılarının uygulamada daha fazla vakit geçirmesi için son yıllarda kullanıcıların beğendiği gönderilerden yola çıkarak yeni gönderiler oluşturdu. Aslında, birçok toplumsal ağ uygulaması bu özelliği kullanır ve kullanıcıların takip etmediği lakin ilgilendiği bahislerde yeni tekliflerde bulunur.

Instagram’da Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır?

• Bir bilgisayardan yahut taşınabilir aygıttan Instagram’da oturum açın.

• Akabinde bir açılır teklife gidin.

• Bildirinin sağ üst köşesindeki üç noktalı düğmeye dokunun.

• Açılan pencere üzerinden ilgilenmiyorum seçeneğine tıklayın.

• Süreç tamamlanacak.

Yukarıdakileri tekraren yaptığınızda Instagram algoritması artık bu teklifleri size göstermiyor ya da çok az gösteriyor olacaktır. Bu sayede Instagram’da istediğiniz içerikleri görebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.

Instagram’da Önerilen Gönderileri Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakmak Mümkün Müdür?

Maalesef Instagram, önerilen gönderileri kalıcı olarak devre dışı bırakmanıza müsaade vermiyor. Lakin üstte da bahsettiğim üzere ilgilenmiyorum diyerek gönderilerinizi kişiselleştirmeniz mümkün. Instagram, kullanıcı tecrübesine bağlı olarak ilerleyen vakitlerde bu özellik platform ya da ana sayfa üzerinden kaldırabilme imkanı sunabilir

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.