Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanlarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız! İşte Daha Evvel Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Sizde hindistan cevizi yağının kullanım alanlarını öğrenmek ister misiniz? Bu özel yağın inanılmaz kullanımlarının bir listesini hazırladık. Bu haberi okuduktan sonra dışarı çıkıp sizde kendi kavanozunuzu almak isteyeceksiniz. İşte ayrıntılar.

SPORCU AYAĞI

Hindistan cevizi yağı, mantar enfeksiyonlarıyla çaba için eksiksiz kılan güçlü mantar önleyici özelliklere sahiptir. Daha da yeterli bir sonuç için birkaç damla kekik yahut çay ağacı yağı ekleyin.

AKNE

Hindistan cevizi yağı sivilceye neden olan bakterilerle savaşır, lakin bunu hafif bir halde yapar. Dikkatlice direkt sivilcelerin üzerine sürün.

ÇATLAKLAR

Yağı bedeninize sürtmek hamilelik çatlaklarının oluşmasını engelleyebilir. Yağ cildi yumuşatır, esnek ve pürüzsüz hale getirir.

AÇLIK

Yemekten evvel bir kaşık hindistancevizi yağı yerseniz iştahınızı denetim edebilirsiniz. Bu, bilhassa biraz kilo vermek istiyorsanız kullanışlıdır.

KIRIŞIKLIKLAR

Cildinizdeki çizgileri, kırışıklıkları nemlendirir ve yumuşatır, bu da onları daha az görünür hale getirir.

BOĞAZ AĞRISI

Bir yemek kaşığı sıvı yağı yutun. Boğazınızı yumuşatacak ve koruyacak ve mukoza zarlarınızı daha sağlıklı hale getirecektir. Ayrıyeten sizi enfeksiyonlardan muhafazaya yardımcı olur.

UÇUK

Hindistan cevizi yağı, uçuk virüsüyle savaşmaya yardımcı olacak antiviral özelliklere sahiptir. Yalnızca uçuğun üzerine biraz yağ sürün. Düzgünleşme sürecini hızlandırmak için biraz kekik yağı ekleyebilirsiniz.
Sakızın çıkarılması: Yağ, saç, halı ve ilişkin olmadığı rastgele bir yerden yapışkan unsurların çıkarılmasına yardımcı olabilir.

KULAK AĞRISI

Sarımsak yağı ile karıştırılan hindistan cevizi yağı kulak ağrılarına karşı yardımcı olur.

YAŞLILIK LEKELERİ

Yağ her cins cilt için yararlıdır, lakin güçlü antioksidanları nedeniyle yaşlılık lekelerinin kaybolmasına müsaade verebilir.

ÇÜRÜKLER

İyileşme sürecini hızlandırmak için yağı çürük yerlere sürün.

DEODORANT

Harika kokan doğal bir deodorant oluşturmak için hindistancevizi yağı, mısır nişastası, kabartma tozu ve en sevdiğiniz uçucu yağları karıştırın.

EGZAMA

Yağ , egzama, sedef hastalığı ve dermatitin kaşıntı, ağrı, pullanma ve kuruluğunu azaltmaya yardımcı olacaktır .

GÜÇLÜ KEMİKLER

Yağ, bedeninizin kalsiyum ve magnezyumu emmesine yardımcı olur. Bu minerallerin her ikisi de güçlü kemikler ve dişler için kıymetlidir.

İşte bunlar, kusursuz bir hindistancevizi yağınının birçok yararından yalnızca birkaçı! Sizinde hindistan cevizi yağı bazlı öteki ipuçlarınız var mı? Şayet varsa onları yorumlarda bizimle paylaşın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.