Haris Seferovic İstanbul’a geldi

Galatasaray, bir müddettir gündemde yer alan Haris Seferovic için hem oyuncu hem de kulübü Benfica ile mutabakat sağlamıştı.

Sarı-kırmızılılar İsviçreli forveti KAP’a bildirerek, Profesyonel futbolcu Haris Seferovic’in 2022-2023 dönemi sonuna kadar satın alma opsiyonlu süreksiz transferi konusunda Sport Lisboa E Benfica-Futebol, S.A.D. ile resmi görüşmelere başlanmıştır. açıklamasına yer vermişti.

İstanbul’a geldi

Haris Seferovic sarı-kırmızılılarla son görüşmeleri yapmak için İstanbul’a geldi.

30 yaşındaki oyuncuyu taşıyan uçak, gece saatlerinde Atatürk Havalimanına iniş yaptı.


Üçlü çektirdi

Sarı-Kırmızılı taraftarlar da İsviçreli forveti havalimanı dışında karşılarken ağır ilgi gösterdi. Bunun üzerine taraftarları selamlayan Seferovic, üçlü çektirdi.

Golcü futbolcunun son süreçlerin tamamlanmasının akabinde resmi mukaveleye imza atması bekleniyor.


“Birçok taraftar, beni karşılamak için gecenin bu saatinde buraya geldi”

Haris Seferovic, İstanbul’a gelmesinin akabinde birinci açıklamasını da yaptı. Golcü futbolcu memnun olduğunu belirterek, “Burada olduğum için çok memnunum. Rastgele bir sorunum yok. Çok yeterliyim. Kendimi çok güzel hissediyorum. Birçok taraftar, beni karşılamak  için gecenin bu saatinde buraya geldi.” kelamlarını lisana getirdi.

Sakatlığı ile ilgili sorulan soruya da karşılık veren golcü oyuncu, “Geçen yıl sakatlığım vardı. Bu yıl kendimi çok düzgün hissediyorum. Rastgele bir sakatlığım yok” dedi.


20 maç oynarsa opsiyonu devreye girecek

Benfica’ya kiralama bedeli olarak 1 milyon euro verecek olan Galatasaray, oyuncu için 2.5 milyon euro da satın alma hususu koydurdu. Yıldız oyuncu sarı kırmızılılarda 20 maç oynaması halinde opsiyon devreye girecek.

Benfica formasıyla 74 gol

2014-2017 yılları ortası Eintracht Frankfurt’ta oynayan 30 yaşındaki futbolcu son 5 dönemde ise Portekiz’in Benfica kulübünde forma giydi. Golcü oyuncu, Benfica formasıyla çıktığı 187 maçta 74 gol, 22 asitlik katkı sağladı. 86 sefer de İsviçre ulusal grup forması giyen Seferovic, 25 sefer gol sevinci yaşadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.