Galatasaray aradığı ismi İtalya’da buldu! Tiemoue Bakayoko…

Süper Lig’de yeni döneme büyük yapılanmayla hazırlanan Galatasaray, transfer atağına devam ediyor.

Teknik yöneticilik koltuğuna Okan Buruk’u getirdikten çabucak sonra Altay’dan Kazımcan Karataş ve Konya’dan Abdulkerim Bardakçı’yı takımına katarak iç transferde süratli davranan Özbek idaresi, gözünü dış transfere çevirdi. Geçtiğimiz hafta ezeli rakiplerinin de teşebbüslerde bulunduğu iki yerli ismi renklerine bağlayan Sarı-Kırmızılı idare, bu hafta içerisinde de en az 1 transferi bitirmeyi amaçlıyor.

7 Temmuz’daki Avusturya kampına yeni isimlerin dahil edilmesini isteyen teknik yönetici Okan Buruk’un raporu doğrultusunda teşebbüslerini hızlandıran Cimbom, önceliğini orta saha transferine verdi. Bilhassa defansif özellikli bir orta sahanın transferini bitirmek isteyen idarenin önüne geçtiğimiz dönemi Milan’da kiralık geçiren Chelsea’nin oyuncusu Tiemoue Bakayoko’nun geldiği söz edildi.

Sarı-kırmızılılar, İngilizler’in son 4 dönemdir kiralık olarak gönderdiği Fransız futbolcunun 6 numara konumu için ülkü olduğunu düşünüyor. Galatasaray’ın bu hafta içerisinde de yabancı oyuncu transferinde atağa kalkması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.