Fatih Karagümrük’te tek mevzu stadyum

Teknik yöneticilik misyonuna 43 yaşındaki İtalyan futbolunun kıymetli isimlerinden Andrea Pirlo’yu getiren Fatih Karagümrük’te dün düzenlenen imza merasiminde hazır bulunan Asbaşkan Serkan Hurma, kulübün yaşadığı stadyum sıkıntısına da değindi. Lider Süleyman Hurma’nın bu hususta hummalı bir çalışma yürüttüğünü lisana getiren Serkan Hurma, “Biz ülke futboluna katkı vermeye, renk katmaya devam ettikçe inanıyoruz ki ülkemiz de bize yardımcı olacaktır” sözlerini kullandı.

“4 yıldır yapmadığımız çalışma kalmadı”

İdare olarak kulübün başına geçtikleri günden itibaren gayelerinin Avrupa kupaları olduğunu aktaran ve bu kapsamda kulübe kazandırılan meslek sahibi futbolcuları grupta tutabilmek ismine kulübün sahip olduğu stadyum ve çalışma tesislerinin büyük bir etken olduğunu söyleyen Asbaşkan Serkan Hurma, “Bu durum biraz yaralı olduğumuz bir bahis. 4 yıldır bu hususta yapmadığımız çalışma kalmadı diyebilirim. Varsayım edebilirsiniz ki görüşmeler sırasında kendi stadyumumuzun, tesisimizin hatta üzerinde Karagümrük yazan otobüsümüzün bile olmayışı, Pirlo üzere bir isimle görüşürken, konuşmaları zorlaştırıyor. Liderimiz bu mevzuda elinden geleni yapıyor. Lakin bu bir kulübün kendi başına yapacağı bir şey değil. Devletimizden dayanak bekliyoruz. Biz bu türlü âlâ işler yapmaya devam ettikçe, ülke futboluna katkı vermeye, renk katmaya devam ettikçe ülkemizde bize yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz. Bu durumun en kısa müddette çözülmesini diliyoruz” cümlelerine yer verdi.

Hedef Avrupa kupalarında kalıcı olmak

Geçtiğimiz dönem iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynayan Fatih Karagümrük, Harika Lig’e çıktıkları 2019-2020 döneminden itibaren stat ve idman alanı konusunda tahlil odaklı istikrarlı bir geri dönüş alamadı. Avrupa liglerinde top koşturan meslek sahibi oyuncuları gruba dahil edip Muhteşem Lig’de forma giymeleri konusunda olumlu adımlar atan kırmızı-siyahlılarda idarenin hedeflediği proje; Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil edecek ve kalıcı olacak bir kadro oluşturmak.

Belirli bir idman alanı bile yok

Fatih Karagümrük, stadyum meselesinin tahlile kavuşmamasının yanı sıra belli bir idman alanına da sahip değil. Maç programı ve hava kaidelerine bağlı olarak birden fazla yerde idman yapmak zorunda kalan İstanbul temsilcisi, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yanında bulunan Olimpiyat Parkı Atletizm Tesisi ve Vefa Stadyumu dışında vakit zaman Riva Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde de antrenman yapmak zorunda kalıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.