Fatih Erbakan: Altılı masanın toplantıları altın gününe döndü

Fatih Erbakan, partisinin Gaziantep Vilayet Başkanlığı tarafından düzenlenen 2’inci olağan kongresine katıldı.

‘ALTILI MASA TOPLANTILARI ALTIN GÜNÜNE DÖNMÜŞTÜR’

Erbakan, konuşmasında 6 muhalefet partisinin toplantılarına değinerek, ülkenin içinde bulunduğu sürece proje üretemediği ve toplantılarının altın gününe döndüğünü söyledi.

Yeniden Refah Partisi’nin ‘Ne kasa ne masa’ sloganıyla hareket ettiğini ve önceliklerinin Türkiye olduğunu lisana getiren Erbakan, “6’lı masaya yönelik tenkitlerimizi de biliyorsunuz. ‘Ne kasa, ne de masa’ diyerek duruşumuzu ortaya koyarken, 6’lı masa denilen ve toplantıları artık altın gününe dönen ittifaktaki külfetlere da sık sık dikkat çekiyoruz. Bu 6 benzemez bugüne kadar 30’u baş başa, 6’sı da 6’lı masa etrafında olmak üzere toplam 36 defa bir ortaya gelmiş. Pekala, ortaya ne çıkmış. Aylardır güçlendirilmiş parlamenter sistemden öteki telaffuzları yok. Tarihin en büyük ekonomik krizine ait somut bir tahlil teklifleri var mı, kaynak paketlerini ortaya koyabilmişler mi, bu toplantılar adeta altın gününe döndü. Toplanıp toplanıp fotoğraf verip dağılıyorlar. Bunlardan millete yarar gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz” diye konuştu.

‘İKTİDAR SÜRECİMİZDE ÇOK DEĞERLİ PROJELER YAPACAĞIZ’

Erbakan, Yine Refah Partisi’nin iktidara gelmesi ile yılda 150 milyar dolar kaynak oluşturacak projeler hazırladıklarını aktardı. Faiz masraflarını azaltacaklarını kaydeden Erbakan, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Oluşturacağımız kaynak ile emekliye, memura, emekçiye yüzde 150 maaş artırımı yapacağız. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik, en yüksek taban fiyatlarını vereceğiz. 81 vilayetimize 681 Refah Projesi ile işsizliği ortadan kaldıracağız. Vatandaşın, küçük esnafın, çiftçinin borçlarının faizini biz üstleneceğiz. Haksız ve fahiş vergileri ortadan kaldıracağız. Gençlerimize kaliteli eğitim vereceğiz. Kamuda işe alımlarda mülakatı kaldıracağız. EYT’lilere emeklilik hakkı, atanamayan öğretmenlere atama sağlayacağız. Paylaşımda Adalet– İdarede Adalet– Yargıda Adalet’i tesis edeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.