Dünya Devlerinin Desteklediği Altcoin Çakıldı: Sonra 7x Yaptı!

Kripto para piyasası, Bitcoin’in 23 bin dolara gerilemesiyle büyük düşüş yaşamaya devam ediyor. Neredeyse tüm altcoin’ler, son 24 saatte kırmızıda işlem görüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların pek bilmediği bir altcoin, tuhaf fiyat hareketlerine sahne oluyor. Buna göre altcoin Chain (XCN), yüksek orandaki oynaklığı ile yatırımcıların dikkatini çekti. Kripto para, değerinin büyük bölümünü kaybetmesinin ardından %700 oranında yükseliş yaşadı. İşte ayrıntılar…

Altcoin Chain (XCN) 7x yaptı

Az bilinen projelerden biri olan Chain, Blockchain alanında önde gelen altyapı sağlayıcıları arasında yer almak için piyasaya çıktı. Bu kapsamda proje, altyapı ürün ve hizmetleri için kurumsal ve bireysel yatırımcılarla anlaşma yapıyor. Projenin bir de XCN isimli bir yerel kripto para birimi yer alıyor. Son dönemde yatırımcıların ilgisini çeken bu token 7x yaparak dikkatleri tekrar üzerine çekti.

XCN, dün piyasayı etkisi altına alan kan banyosuna ciddi bir biçimde direnç gösterdi. Ancak altcoin projesinin mücadelesi, sadece birkaç saat sürdü. Buna göre XCN token ortalama 1 saat içerisinde tüm değerinin %95’ini kaybetti. Bununla birlikte, kripto piyasasında nadir görülen bir olay gerçekleşti. Altcoin %95’lik düşüşünün ardından %700 yükselmeyi başardı. Ancak buna rağmen popüler token, dünkü değer kaybının oldukça aşağısında işlem görüyor. Son verilere göre XCN, dünkü değerinden %60 daha düşük seviyelerde hareket ediyor.

Chain, kurumsal yatırımcılardan yüklü miktarda fon almıştı

Aslında, önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından geçen hafta listelenme haberi aldı. Geçen hafta Coinbase, XCN’yi işleme açılması planlanan tokenler listesine dahil etti. Ancak, altcoin için tek iyi haber listelemeler değildi. Blockchain altyapı sağlayıcısı olarak hizmet veren proje, Visa’dan fon aldı. Buna göre Chain’in Visa, Khosla Ventures, Citigroup gibi devlerden aldığı yatırım 40 milyon dolar civarındaydı. Özellikle kurumsal yatırımcılardan yüklü fon alması, Chain’in vizyonuyla uyuşuyor çünkü proje, kurumsal yatırımcılara altyapı sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak proje, daha önce kurumsal şirketlerle çeşitli ortaklıklar kurdu. Visa, Nasdaq, Citibank ve State Street gibi devlerle yapılan ortaklıklar, Blockchain altyapısı oluşturmayı içeriyor.

CoinMarketCap verilerine göre XCN’nin 53.47 milyar adet ile sınırlandılan bir maksimum arzı var. Bu maksimum arzının 21.47 milyar adedi ise dolaşımda yer alıyor. Bu %40’lık bir tedarik anlamına geliyor. Ayrıca token, yazım sırasında 0.08541 dolardan el değiştiriyor. Chain, mevcut olarak KuCoin, BitGet, MEXC, Huobi ve Gate.io gibi borsalarda işlem görüyor. İleride Binance ve Coinbase tarafından bir listelemeyle, tokenin fiyatının uçması muhtemel. Ancak, yatırımcıların, altcoin projesine varlık yatırmadan önce çok dikkatli olması gerekiyor çünkü Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, ayı piyasasından dolayı kripto paralarda yaşanan sert dalgalanmalar devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.