Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan aile sayısı 290 oldu

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP Vilayet Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı.

989 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 35 aile, çocuklarına kavuştu.

290 oldu

Aile sayısı, Şanlıurfa’da 3 yıl evvel 21 yaşındayken ‘İstanbul’a çalışmaya gidiyorum’ diyerek konutundan ayrılan ve bir daha dönmeyen oğulları Mehmet için gelen Müslüm ve Mahide Arslan çifti ile 290 oldu.

DHA’da yer alan habere nazaran evlat nöbeti tutan başka ailelerin karşıladığı Mahide ve Müslüm Arslan çifti, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yürüdü.

“Neyimiz eksikti de gittin?”

Müslüm Arslan, oğlunun kandırılıp kaçırıldığını belirterek, “O gün bugündür bir haber alamadık. HDP binası önüne geldim. Oğlum; çık, gel. Ben sana sesleniyorum, gittiğin yer annenden ve babandan daha mı değerli? Neyimiz eksikti de gittin? Halimize bak, ne hale düştük.” diye konuştu.

“Hastayım oğlum; çık, gel artık”

Mahide Arslan da oğluna seslenerek, “Hastayım oğlum; çık, gel artık. Ben bittim. Bize bir şey söylemeden anahtarı komşulara vermiş, gitmiş. Nereden haber alacağız? Hangi kapıyı çalıyorsam yüzüme kapanıyor. 3 sene oldu, bir telefon gelmedi. Televizyonda burayı gördüm, geldim.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.