Denizli’de memurlar TÜİK önünde aksiyon yaptı

Denizli’de Birleşim Kamu İş üyesi bir küme Türkiye İstatistik Kurumu Denizli Müdürlüğü önünde aksiyon yaptı. TÜİK’i palavra bilgiler açıklamakla suçlayan aksiyoncular; “TÜİK’in çarpıtılmış sayıları ile kamu işçilerinin maaşları günden güne eriyor” diye konuştu.

Denizli’de Birleşim Kamu İş üyesi memurlar TÜİK’i protesto etti. Denizli Vilayet Müdürlüğü binası önünde basın açıklaması yapan aksiyoncular TÜİK’i palavra bilgiler açıklamakla suçladı.
Grup ismine konuşan Birleşik Kamu İş Vilayet Lideri Namık Kemal Aydoğan, “Enflasyon son 20 yılın en yüksek düzeylerinde seyretse de açıklanan verilen bundan çok uzaktır. Yıllık enflasyon üç haneli sayılardadır. Kamu-Ar bilgilerinin TÜİK’in bilgilerine kıyasla vurdumduymaz AKP iktidarına inandırıcı gelmese de yurttaşlar çarşı pazarda gerçeği yaşayarak öğrenmektedir” diye konuştu.

‘ÇARPITILMIŞ SAYILAR MAAŞLARI ERİTİYOR’

Aydoğan geçmişte yılda iki kere artırım haberi aldıklarında bile rahatsızlık duyduklarını hatırlatarak, “AKP aylık artırımlara yurttaşları razı etmeye çalışmaktadır. TÜİK’in çarpıtılmış sayıları ile kamu işçilerinin maaşları günden güne erimektedir.  AKP iktidarının siyasetleri, işsizliği hafifletecek sonuçlar yaratması mümkün değildir. AKP iktidarı ülkeyi yönetmeye devam ettikçe iktisattaki kriz büyümeye ve milyonlarca işçi açlığa ve işsizliğe mahkûm olmaya devam edecektir. AKP iktidarının akla ve bilime uygun bir biçimde üretim, yatırım ve düzgün bir para siyaseti üretmemesindeki ısrarı son bulmadıkça ekonomik krize hiçbir formda tahlil üretemeyecektir” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.