Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Tahmin: Yeni Dalga mı Geliyor?

Bitcoin fiyatı için farklı tahminler gelmeye devam ediyor. Şimdi sizler için dokuz farklı BTC tahminine yer vereceğiz.

Credible Crypto’dan Bitcoin tahmini

Yeni bir videoda, analist Credible Crypto 343.200 Twitter takipçisine sesleniyor. Bitcoin’in şu anda beş dalgalı bir yükseliş trendine tanık olduğunu söylüyor. Popüler Elliott Dalga uygulayıcısı Credible Crypto, Bitcoin’in (BTC) şu anda üçüncü büyük dalganın ortasında olduğunu ve yukarı yönde parabolik bir hareket için zemin hazırladığını öngörüyor. Elliott Dalga teorisine göre, üçüncü büyük dalga en güçlü olanı. Buna göre Credible Crypto, BTC mevcut konsolidasyonundan çıktığında hızlı bir genişleme beklemektedir.

BTC’nin yukarı yönlü bir sonraki hamlede 42.000 dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğini tahmin ediyor. Credible Crypto’nun grafiği, Bitcoin’in üçüncü büyük dalgasının fiyatı Ekim ayına kadar 58.000 doların üzerine çıkarabileceğini ve ardından dördüncü büyük dalgayı tamamlamak için 49.000 dolara geri çekilebileceğini gösteriyor. Grafik ayrıca, BTC’nin beş dalgalı yükseliş trendini tamamlamak için Kasım ayına kadar 75.000 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor.

Analist Jelle’den artış beklentisi

John Bollinger tarafından geliştirilen Bollinger Bantları, Bitcoin’in şu anda düşük volatilite ile alışılmadık derecede sakin bir piyasa dönemi yaşadığını gösteriyor. Bu da Bitcoin için büyük bir hamlenin ufukta göründüğünü gösteriyor.

Kripto analisti “Jelle” önemli bir hareketin yaklaşmakta olduğunu tahmin ediyor. Ayrıca ona göre haftalık Bollinger bantları hiçbir zaman şimdiki kadar sıkı olmamıştı. Bu durum analist Jelle için yakında havai fişek potansiyeline işaret ediyor. Jelle bu haftanın yavaş geçmesini bekliyor ancak asıl hareketin bir sonraki hafta başlayacağını tahmin ediyor.

Dan Gambardello’dan Bitcoin yaklaşımı

Crypto Capital Venture’ın kurucusu ve popüler bir YouTube kanalı sunucusu olan Dan Gambardello, Bitcoin piyasasının bir ara aşamada olduğu düşüncesinde. Bu dönemi, kış piyasasından sonra boğa piyasasının başlamasını bekleyen traderlar ve yatırımcılar için potansiyel olarak acı verici ve zihinsel olarak zorlu olarak tanımlıyor. Zorluklara rağmen Gambardello, bu aşamayı bir fırsatlar sezonu olarak görüyor. Ayrıca gelecek için bir oyun planı oluşturmanın önemini vurguluyor.

Bitcoin grafiğinde Fibonacci düzeltme ve CCV göstergesini kullanan Gambardello, yaklaşan boğa piyasasına nasıl hazırlandığını açıklıyor. Grafikteki belirli bir bölgeyi “boğa piyasası kapısı” olarak tanımlıyor. Buna göre bir sonraki boğa koşusunun nerede başlayacağını belirtiyor. Ancak tam zamanlamayı tahmin etmiyor. Mevcut piyasa durumunu önceki boğa öncesi trendlerle karşılaştırarak, kurulumun gelişmesi için dört yüz günlük potansiyel bir pencere öneriyor. Bu süre zarfında kripto yatırımcılarına dikkatlerini dağıtacak şeylerden kaçınmalarını belirtiyor. Diğer taraftan yaklaşan boğa koşusuna hazırlanmalarını tavsiye ediyor.

Lark Davis’ten Bitcoin tahmini

Önde gelen yatırımcılardan Lark Davis’e göre, Bitcoin (BTC) önümüzdeki 18-24 ay içinde “sıkıcı” döngüsünden nihayet kurtulacak. Piyasadaki birçok olumlu gelişmeye rağmen, BTC’nin volatilitesi gözle görülür bir şekilde eksik.

Şu an itibariyle Bitcoin 29.398,62 dolardan işlem görüyor. Ayrıca son 24 saat içinde %0,39’luk mütevazı bir kazanç elde etti. Bununla birlikte Davis, lider kripto para birimi için ufukta önemli değişiklikler olduğu konusunda iyimserliğini koruyor.

Robert Kiyosaki’den BTC tavsiyesi

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki önemli açıklamalar yapıyor. Wall Street Journal’ın ABD ekonomisinin güçlü olduğuna ilişkin açıklamasını eleştiriyor. Buna göre Amerika’nın iflas ettiğini belirtti. Borsadaki yükselişin ABD hükümetinin bu yıl 31,4 trilyon dolara ulaşan borç tavanını yükseltmesinden kaynaklandığı düşüncesinde.

Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıklarına yatırım yapmayı tercih ediyor. Daha önceki tweetlerinde ABD ulusal borcunun borsa ve Bitcoin üzerindeki etkisini tartışmıştı. Kiyosaki Bitcoin fiyatı konusunda iyimser görünüyor. Gelecek yılın sonuna kadar BTC’nin 100.000 ya da 120.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

TechDev’den devasa Bitcoin tahmini

Twitter’da önemli bir takipçi kitlesine sahip takma isimli analist TechDev, Çin 10 yıllık tahvillerini (CN10Y) ve ABD dolar endeksini (DXY) gösterge olarak kullanarak küresel likidite döngülerini yakından izliyor. Büyük merkez bankaları bilançolarını genişlettikçe küresel likiditenin bir yükseliş trendinin eşiğinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca Bitcoin’in bu trendi yakından takip ettiğini öne sürüyor.

TechDev, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) 2025 yılında ya da öncesinde ulaşabileceğini belirtiyor. Buna göre LGC’nin üst sınırının 100.000 – 140.000 dolar fiyat aralığında olacağını tahmin ediyor. BTC’nin Bollinger bantlarının genişliğinin nispeten düşük olduğunu ve bu tür bir sıkıştırmanın önceki örneklerinin önemli boğa piyasalarına yol açtığını belirtiyor. Analistin yaklaşımı Bitcoin için yaklaşık %380’lik bir artışı temsil ediyor.

Captain Faibik’ten Bitcoin boğa zamanı yorumu

Popüler bir trader olan Captain Faibik tarafından paylaşılan bir analiz var. Buna göre, Bitcoin “başka bir aylık mum oluşturdu. 30.000 doların altında kapandı. Faibik, BTC’nin bir boğa koşusuna doğru ilerlerken, şu anda hala birikim içinde olduğuna inanıyor. Zincir analizi firması Santiment’in görüşleri de balinaların stablecoin yığdıklarına işaret ediyor.

Stablecoin birikimi önemli. Yatırımcıların pozisyonlarını almaya hazırlanmalarına olanak tanıyor. Ayrıca genellikle Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıklarda büyük bir kırılmanın yaklaştığını gösteriyor.

Bitcoin yeni bir süreçte

Bitcoin fiyatı 30.000 doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Ancak kripto piyasasındaki likidite eksikliği 29.000 dolar ile 30.000 dolar arasında konsolidasyona neden oluyor. Bitcoin, 29.500 dolarlık dirençle karşılaşmasına rağmen, 100 milyon dolarlık Curve’deki hackin ortasında istikrarını koruyor.

29.428 dolar seviyesindeki 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama şu anda yukarı yönlü hareketi sınırlıyor. Bitcoin BTC, yükseliş trendine devam etmeden önce taze likidite için potansiyel olarak 29.000 dolara geri dönecek. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), ortalama çizginin (0,00) üzerine çıkması halinde yükseliş hissiyatını güçlendirerek bir alım sinyali veriyor.

BTC artış görünümüne işaret etti

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süre önce yatay bir direnç alanından aşağı kırılarak günlük zaman diliminde düşüş görünümüne işaret etti. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de üçlü bir düşüş sapması ile düşüş eğilimine işaret ediyor. Bununla birlikte, kriptokoin.com olarak baktığımızda bu durum kısa vadeli dalga sayımı BTC’nin düzeltmesinin sona yaklaştığınıa işaret ediyor. Ayrıca BTC’nin yakında bir dibe ulaşabileceğini gösteriyor.

Fibonacci’nin 0,382 geri çekilme seviyesindeki sıçrama ve kanalın destek hattı düzeltici hareket fikrini destekliyor. BTC kanalın direnç çizgisinden çıkarsa, potansiyel olarak yıllık en yüksek seviyesi olan 31.800 dolara ulaşacak. Ayrıca bu da mevcut fiyattan %8’lik bir artışa işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx