Bir saatte iki kilo çiğköfte yiyip altın kazandı

Türkiye’de 250 şube ile hizmet veren Çiğköftem, tüm mağazalarında geçerli olmak üzere 18-31 Mayıs tarihlerinde saat 14.00-17.00 ortasında “Sınırsız Çiğköfte 34 TL” kampanyası başlatmıştı. Kampanya kapsamında her gün Türkiye’nin birçok yerinden rekor haberleri gelmeye başladı. İki hafta süren kampanya devrinde 100 tona yakın çiğköfte tüketildi. Kampanya sırasında organik olarak başlayan “En Fazla Çiğköfte Yeme” rekoruna Türkiye’nin tüm kentlerinden iştirak olurken, rekor denemeleri de yapıldı. Kampanya sonunda en yüksek rekoru gerçekleştiren 3 kişi canlı yayında tekrar yarıştı. Yarışmacılar Erzurum’dan Bertan Arda Öz, Aksaray’dan Batuhan Sarıkaya ve İstanbul’dan Dursun Samet oldu. Üç isim bir saatte en fazla çiğköfteyi yemek için yeniden masaya oturdu. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği müsabaka ağır bir rekabete sahne oldu.

Kampanyada bilhassa gençlerden çok fazla ilgi gördük”

Kampanyayı pahalandıran Çiğköftem Genel Müdürü Hasan Durmaz, “Avrupa geneline yayılmış 130 şubesi ile “Avrupa’da en fazla şubesi olan Türk markası” olduklarını söyleyerek, “Kampanya periyodunda bilhassa Türkiye’nin farklı vilayetlerindeki gençlerden teveccüh gördük. Kampanyanın bitiminde İstanbul, Erzurum ve Aksaray’dan birer arkadaşımız olmak üzere toplamda üç arkadaşımızı İstanbul’a müsabakaya davet ettik. Bir saat içinde üç kilo çiğköfte yiyeceklerini söylüyorlar. Hepsine muvaffakiyetler diliyorum. En fazla çiğköfte yiyene ödül olarak tam altın vereceğiz. Öbür yarışmacıları da ikramsız göndermeyeceğiz. Tüm çiğköfte topluluğunda bu kampanyayı birinci kere biz yaptık. Talep çok fazla oldu. Bu yarış esnasında da tüm tedbirler alındı. Gençlerimizin tansiyonları ölçüldü, her ihtimale karşı kapıda ambulansımız var” diye konuştu.

Çiğköftem’in Harbiye şubesinde düzenlenen yarışın sonunda İstanbul’dan katılan Dursun Samet ipi göğüsleyen isim oldu. Samet bir saat içinde iki kilo çiğköfte yiyerek tam altınla ödüllendirildi. Müsabakayı kazandığı için çok memnun olduğunu söz eden Dursun Samet, “Yarışmaya İstanbul’dan katılıyorum. Kazanacağımı düşünüyordum. Bu yarış için teşekkür ederim. Bir saatte 2 kilo çiğ köfte yiyerek mükafatın sahibi oldum” dedi.

Büyük final için Erzurum’dan İstanbul’a geldiğini belirten yarışmacı Bertan Arda Öz de “İkinci olduğum için memnunum. 1 kilo 950 gram çiğ köfte yedim” dedi. Çiğköfte yemeyi çok sevdiğini belirten yarışmacı Batuhan Sarıkaya ise “Aksaray’dan geliyorum. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. 1 kilo 900 gram yedim. Devam etseymişim birinci oluyormuşum” diye konuştu. Öz ve Sarıkaya da yarışın akabinde gram altınla ödüllendirildi.

 

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.