Biden’ın son koronavirüs testi de müspet çıktı

ABD Lideri Joe Biden’a 30 Temmuz’da yapılan Covid-19’un testinin de müspet çıkmasının akabinde tekrar karantinaya girmişti.

“Başkan kendini düzgün hissediyor”

Biden’ın tabibi Kevin O’Connor yayınladığı mektupta, Biden’a yapılan son Covid-19 testinin müspet çıktığını söz ederek, “Başkan kendini uygun hissediyor. Bu sabahki test, Başkan’ın keyif aldığı hafif bir idmanı bitirmesinin akabinde yapıldı” dedi.


Karantinası devam ediyor

İHA’nın haberine nazaran, Biden’ın orta sıra öksürdüğü söz edilen mektupta, düne nazaran daha az öksürdüğü aktarılarak, ateşinin, nabzının, kan basıncının, teneffüs suratının olağan olduğu belirtildi. Biden’ın karantinasının devam ettiği aktarıldı.

79 yaşındaki Biden’a 21 Temmuz’da yapılan birinci Covid-19 testi müspet çıkarken 27 Temmuz’da yapılan iki testinde negatif çıkması sonrası karantinası sona ermişti.

30 Temmuz’da ise Biden’ın Covid-19 testi yine müspete dönmüştü. O’Connor, Biden’ın testinin yine müspet çıkmasını antiviral ilaç Paxlovid alan hastaların küçük bir yüzdesinde görülen “geri tepme” hadisesi olarak tanımlamıştı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.