Bella Hadid: Filistin için modelliği bırakırım

Dünyaca ünlü Filistin asıllı 25 yaşındaki model Bella Hadid, bir dergiye verdiği röportajda yeniden gözü pek ve açık sözlülükle fikirlerini lisana getirdi.

Filistin halkı ismine savunuculuk yapan Hadid, “Bu dünyaya model olmak için gelmediğini anladım” söyledi.

Hadid, Kaliforniya’da büyüdüğünü ve 2000 yılında anne ve babasının boşanmasının akabinde Filistin bağlarından koptuğunu hissettiğini söyleyen Hadid, hislerini şöyle lisana getirdi:

“Müslüman üzere yaşamak istedim”

“Uzun vakittir Filistin köklerimi özlüyordum ve bu beni nitekim çok üzgün ve yalnız hissettiriyordu. Her gün babamla birlikte olmayı, ibadet edebilmeyi ve Müslüman bir kültürde yaşayabilmeyi çok isterdim. Lakin bana bu verilmedi. Filistin’i hiçbir vakit özgür görememiş, orada yaşayan yaşlılar ve büyüyüp hoş bir hayat sürebilecek çocuklar için çabalıyorum. O kadar şanslıyım ki, istediğim ve hissettiğim üzere konuşabileceğim bir konumdayım.

“İşlerimi kaybettim”

Düşüşe geçtim. İşimi kaybettim. O kadar çok şirket benimle çalışmayı bıraktı ki… Yedi yıldır konutlarında yemek yediğim arkadaşlarım üzere beni büsbütün bırakanlar oldu. Bu dünyaya model olmak için gelmediğini anladım. Mesleğimden olmak beni korkutmuyor”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.