Bayan kılığına giren şahıs polisleri harekete geçirdi

İstanbul Esenyurt’ta akli istikrarı yerinde olmayan bir şahıs, elbiseli ve baş örtüsüyle “kadın kılığında” gezmesi polisleri harekete geçirdi.

Olay, dün öğlen saatlerinde Talatpaşa Mahallesinde meydana geldi. Teze nazaran, kuşkulu erkek şahsın sokaklarda gezdiği ihbarını alan polisler harekete geçti.

Vatandaşların, “kadın elbisesi giymiş, başı kapalı” bir erkek şahsın sokaklarda dolaştığını söylemesi üzerine polis takımları çalışma yaptı.

GÖZALTINA ALINDI

Bir iş yerinin önünde denk gelinen kuşkulu şahıs, evvel kelamlı bir halde uyarılarak üstünü çıkarıp ellerini başının üstüne konması istendi. Üstündeki elbiseyi çıkarıp, başındaki örtüyü çıkaran şahıs kıskıvrak gözaltına alındı.

GBT (Genel Bilgi Tarama) yapılan şüphelinin akli istikrarı yerinden olmayan bir şahıs olduğu tespit edildi. Kısa müddetli paniğin akabinde şahıs, hür bırakıldı.

“BAŞÖRTÜ TAKMIŞTI”

Olay anında sokakta bulunan Sevgi Laçin, “25 -30 yaşlarında bir erkek başörtü takmıştı tanınmamak için. Buraya hakikat geldikten sonra polislerde geldi. Polisler şahsı burada yakaladılar. Polislerin yaptığı aramada sırt çantasında birtakım çöpler, gömlek, pantolon birde beyaz spor ayakkabı çıktı. Polislerin yaptığı aramada tehlikeli her hangi bir şey bulmadıkları için özgür bıraktılar. Yabancı uyrukluydu galiba kederini anlatamıyordu. Türkçesi düzgün değildi. Kendisini tabir etmekte zorlanıyordu” halinde konuştu.

Öte yandan, yaşanan o anlar etraftaki vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.