Bakan Akar ve kumandanlar, Süleyman Şah Türbesi’ne ziyaret

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti, Hürmet Karakolu’nda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Gaziantep’e geldi.

Havalimanında Gaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk, 6. Kolordu Kumandanı Korgeneral Metin Tokel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ve öbür yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile hudut sınırına geçti.

ZİYARET EDİP DUA ETTİLER

Suriye sonu boyunca alınan fiziki güvenlik önlemlerini helikopterle havadan inceleyen Bakan Akar daha sonra Süleyman Şah Türbesi ve Hürmet Karakolu ile 8. Hudut Bölük Komutanlığına gitti.

Son devirde Suriye’nin kuzeyinde artan terör hücumlarına ait bilgi alan, hudut sınırında alınan güvenlik önlemlerini yerinde inceleyen ve talimatlar veren Bakan Akar, beraberindeki kumandanlarla türbeyi ziyaret ederek dua da etti. Ziyaretinin sonunda Bakan Akar öptüğü Türk bayrağını karakol kumandanına emanet etti.

8. Hudut Bölük Komutanlığında Mehmetçik ile bayramlaşan Ulusal Savunma Bakanı Akar’ın beraberindeki TSK komuta kademesi ile Suriye hudut çizgisindeki inceleme ve denetlemeleri devam ediyor. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.