Amedspor’a uygulanan deplasman yasağı 7 yıl sonra kaldırıldı

Amedspor’a deplasman maçlarında getirilen taraftar yasağı uygulaması 7 yıl aradan sonra kalktı.

TFF 2. Lig Beyaz grupta Play-Off’lara katılmayı garantileyen Amedspor’da sıcak bir gelişme yaşandı. Amedspor’a deplasman maçlarında getirilen taraftar yasağı uygulaması 7 yıl aradan sonra kalktı.

Amidahaber’de yer alan habere göre taraftar yasağı uygulamasının kalktığını Amedspor Kulübü duyurdu. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, “20 Mayıs Cumartesi günü, saat 15:00’de İzmir Menemen Şehir Stadında oynayacağımız Menemen F.K karşılaşması için deplasman yasağı bulunmamaktadır. Misafir takım biletleri maç günü gişeler de satılacaktır. Bilet fiyatı 40 TL olarak belirlenmiştir” denildi.

Kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirten Mezopotamya Taraftarlar Derneği Federasyonu Başkanı Ramazan Tugay, “Geçtiğimiz aylarda Batman ve Hatay’da kalkmıştı. Onun dışında Türkiye’nin birçok yerinde taraftar yasağı uygulandı. TFF’ye bağlı olan Amedspor her deplasmanda küfürler ve ırkçı hakaretlere maruz kalıyordu. Play Off müsabakalarında taraftar yasağı uygulamasının kalkmasını istiyoruz. İzmir’deki deplasman yasağının kalkması sevindirici” ifadelerini kullandı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir