Amazon fiyatlara zam yapacak mı? Açıklama geldi!

Türkiye’deki sinemadan oyuna, müzikten sosyalleşmeye kadar dijital platformların sayısı her geçen gün artıyor. Amazon ise Prime abonelik hizmeti ile alışveriş, Prime Gaming ile oyun, Prime Video ile de sinema tarafında hizmetler sunuyor.

Üstelik bunların hepsini tek bir Prime abonelik hizmeti altında toplamış durumda. 7.90 TL’lik fiyatı ise yalnızca sinema tarafında bile rakiplerinin 5 ila 10’da 1’i kadar. Bu nedenle yakın zamanda bir zam yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. Bu sorular bugün cevaplandı.

Amazon, Prime abonelik fiyatlarına zam yapacak mı?

Bloomberght.com için sorulara yanıt veren Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, bazı önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak, şirketin Türkiye’deki gidişattan memnun olduğunu ve daha fazla yatırım yapmak için güven duyduğunu söyledi.

Bu doğrultuda Amazon, 100 milyon dolarlık yatırım ile ilk lojistik merkezini bu yıl İstanbul’da (Tuzla’da olması bekleniyor) açacak. Burada ise mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem gibi alanlarda 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayacak.

Buna ek olarak Marriott, Türk kullanıcıların Prime Video ve Prime Gaming hizmetlerine büyük bir ilgi duyduğunu söyledi. Hatta Türkiye’deki Prime Gaming’in Amazon’un dünyada çapında en hızlı büyüyen pazarı haline geldiğini söyledi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

Her ay eklediğimiz yeni içeriklerle seçkimizi her zaman yeni tutarak, herkesin zevkine uygun içeriklere ulaşmasını sağlıyoruz. Prime Video’da 1 numara oldu. Benzer bir biçimde Prime Gaming’e de özellikle Türkiye’deki oyun severler tarafından inanılmaz bir ilgi var. Hatta Türkiye, Prime Gaming’e üyelik açısından dünya çapında Amazon’da en hızlı büyüyen pazarlardan biri haline gelmiş durumda. Türkiye’deki Prime Gaming üyeleri arasında en popüler oyunlarda ise League of Legends, GTA ve FIFA öne çıkıyor.

Bu açıklamanın ardından ise Amazon Prime alışveriş hizmeti ve fiyatlar hakkında açıklama yaptı. Marriott, yakın zamanda bir fiyat artışı yapmayı düşünmediklerini, zaten bunu her zaman için son seçenek olarak değerlendirdiklerini dile getirdi. Bu konuyla ilgili açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

Türkiye’de bu hizmetler arasında herhangi bir sepet tutarı gözetmeksizin aynı gün, ertesi gün ve iki günde gönderim seçenekleriyle hızlı ve bedava teslimat bulunuyor. Tüm amazon.com.tr müşterilerinin geniş bir yelpaze içerisinden seçebilecekleri kaliteli ürünlere uygun fiyatlar ile sahip olmasını sağlamak adına sürekli çalışıyoruz. Ürün veya hizmetlerimizin fiyatını artırmayı her zaman son seçenek olarak değerlendiriyoruz.

Amazon Prime Day 2022, Türkiye’de Prime Alışveriş Festivali adıyla 18-25 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. İlgili video için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.