Aile Takviye Programı e-Devlet müracaat ekranı! Ödemeler ne vakit yatacak?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Takviye Programı için müracaat sürecinin başladığını söyledi. Aile dayanak programı birinci ödemesi Temmuz ayında yapılacak. Hane içindeki kişi başına düşen gelir fiyatına nazaran belirlenen aile dayanak programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabiliyor.

Aile Dayanak Programı ile muhtaçlık sahibi ailelerin, Haziran 2022-Mayıs 2023 periyodunda en fazla 12 aylık mühlet ile hane içindeki kişi başına düşen gelir fiyatına nazaran belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım fiyatları ile aylık dönemde desteklenmeleri sağlanacaktır.

AİLE TAKVİYE PROGRAMI ÖDEMELERİ NE VAKİT YATACAK?

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, aile takviye programı hakkında toplumsal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Sarıeroğlu paylaşımında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Daha evvel açıkladığımız 15 milyar liralık ek bütçeye sahip ve 12 ay mühletle devam edecek olan Aile Takviye Programının birinci ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz.’ cümlesini paylaştı.

AİLE TAKVİYE PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANACAK?

Bu programdan gereksinim sahibi tüm aileler faydalanabilecek. Mevcutta toplumsal dayanak yardımı alanlar da takviyeden faydalanacak.

ÖDEMELER 12 AY BOYUNCA OLACAK

Ödemeler 12 ay boyunca müddetli ve aylık olarak yapılacak. Hanelerin gelir seviyesine nazaran yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira ortasında dayanak verilmiş olacak. Birinci takviye ödemesi Kurban Bayramı’ndan evvel hesaplarda.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

  • Türk vatandaşı olmaması,

  • Mavi Kart sahibi olması,

  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

  • 18 yaşından küçük olması,

  • Hanesinde memur, kamu personeli, noter yahut muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da şahısların bulunması, durumlarında müracaatlar değerlendirmeye alınamayacaktır.

NASIL MÜRACAAT YAPILIR?

Aile Takviye Programına müracaatlar e-Devlet üzerinden yahut Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılacak. Hiçbir toplumsal yardımdan faydalanamayan vatandaşlar da müracaat yapabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ! 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.